BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARINDA “İLK ZİL” HEYECANI

17 Eylül 2018 Pazartesi sabahı her bireyi önce insan, sevgiyi en temel besin ve eğitimi geleceğe değer kazandırmak olarak ilke edinen okullarımızda, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına heyecanla başladık.

Yepyeni bir çehre ile öğrencilerimizi kucakladığımız okulumuzun bahçesindeki törenimize; Başkent Üniversitesinin değerli yönetim kadrosu, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, yöneticilerimiz, saygıdeğer velilerimiz, güçlü eğitim kadromuz ve sevgili öğrencilerimizle katıldık. Kurucumuz ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL, 26. Dönem Milletvekili Sayın Mustafa BALBAY ve eşleri, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın  Abdulkadir VAROĞLU, Rektör Danışmanı Sayın Mustafa BİRBEN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri ÖZTÜRK, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Sadegül AKBABA ALTUN, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Füsun EYİDOĞAN katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Törenimiz; Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmenimiz Atatürk, Türk büyükleri ve ebediyete intikal eden eğitim gönüllülerimiz ile ülkemizin her köşesinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ yeni eğitim öğretim yılına ilişkin dileklerini ve hedeflerimizi vurguladığı konuşmalarında; başta Kurucu Rektörümüz ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’a, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, tüm yönetici ve öğretmenlerimizle velilerimize teşekkür ettiler. Öğrencilerimizi kucaklayan ifadelerinde ise Ayşeablalı ayrıcalığını birlikte yaşayan ve yaşatan olmaktan duyduğu gururu vurguladılar.   Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal da akılcılık ve bilimin ışığında hizmet veren kurumlarımızda Atatürk değerlerinden asla ödün verilmediğini belirttikten sonra tüm yönetici, öğretmen ve Kurumumuzu tercih eden velilerimize teşekkür ederek başarılar dilediler.

 Müzik öğretmenlerimizin yorumladığı marşlar ve şarkılar, Anaokulu öğrencilerimizin keyifli sloganları, oyun çağının ardından akademik çalışmalarına başlayan 1. sınıf öğrencilerimizin okuduğu şiir, 12. sınıf öğrencilerimizden oluşan halk oyunu ekibimizin gösterileri ve 5. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “Atatürk Çocuklarıyız” adlı gösteriyle yeni eğitim öğretim yılını coşkuyla karşıladık. Ardından Fen Lisemizden geçen yıl mezun olup Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne başlayan öğrencimiz Volga SEVÜKTEKİN, okulumuzdan mezun olmaktan duyduğu gururu dile getirerek öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

“Atatürkçü düşüncenin ışığıyla yetişen siz çocuklarımız ve gençlerimizle geleceğimiz yükselecek; parlak, aydınlık, umut dolu yarınlar sizlerin sevgi dolu ellerinde doğacaktır.” sözleriyle öğrencilerimize seslenen okulumuz Edebiyat Öğretmeni Sayın Füsun HALICI’nın ardından ilk ders zilimizi çalarak tüm öğrencilerimizi sınıflarına uğurladık.

“Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Ailesi” olarak sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileriz.