BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARI OLARAK CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak Cambridge Üniversitesinin bir departmanı olan Cambridge University Press ile 21 Haziran 2018’de Cambridge’de bir anlaşma imzaladık.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Genel Müdürü Hilal Erdinç ve Cambridge University Press Eğitim Bölümü Direktörü Michael McGarvey tarafından imzalanan anlaşma metni; Cambridge Uluslararası müfredat programı ve sınavlarına hazırlama, 21. Yüzyılın en önemli yetkinliklerinden “Yaşam Becerileri”’ni İngilizce müfredatına entegre etme, öğrencilere 21. Yüzyıl yetkinliklerini en iyi şekilde vermek amacıyla, öğretim yaklaşımının revize edilmesi ve sürekli öğretmen eğitimi programlarını içermektedir.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Genel Müdürü Hilal ERDİNÇ; hedeflerinin öğrencilerini sadece Türkiye’deki en iyi üniversitelere değil, aynı zamanda yarının değişen iş dünyası yetkinliklerine ve hayata hazırlamak olduğunun altını çizerek “Bugün uluslararası şirketler daha çok karmaşık problemleri çözebilen, yaratıcı, analitik düşünen, çözüm odaklı çalışan gençleri tercih ediyor.  Bizim eğitim sistemimiz geleceğin liderlerini en iyi şekilde yetiştirmek olarak tekrar dizayn edilmeli. Cambridge Uluslararası programının öğrencilerimize bu yetkinlikleri kazandıracağı konusunda hiç kuşkum yok.  Cambridge University Press İngilizce Öğretim ve Eğitim bölümleri ile yaptığımız bu anlaşma Ayşeabla Okullarının vizyonu, öğretim yaklaşımları, geleceğin liderlerini hazırlama hedefi ve arzusunu perçinleyecektir. ” dedi.

Toplantıya Cambridge University Press İngiltere yöneticilerinin yanı sıra Başkent Üniversitesi Özel  Ayşeabla Okulları İlköğretim Müdürü Ferda BİLGEN, Cambridge University Press Türkiye Genel Müdürü Yıldıray KARAARSLAN, Cambridge Üniversity Press Bölge Müdürü Sinan ACAR da eşlik etti.