BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARI AİLESİ OLARAK GELENEKSEL ANITKABİR ZİYARETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

“Özgür bir toplum oluşturmak zorundayız.

Çağdaşlaşmak, bu ideali gerçekleştirmek zorundayız.

Bu görevin ağırlığını ve onurunu seninle paylaşmak istedim.” dedi Mustafa Kemal 30 Ekim 1923 sabahı İsmet İnönü’ye yazdığı mektupta.

Bizler, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak temellerimizin atıldığı ilk günden bu yana, bu göreve hizmet edecek bireyler yetiştirme ilkesinde olduk.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ata’mızın manevi huzurunda Kasım ayının hüznünü yaşarken, onun huzuruna çıkıp “yolundayız” demenin sorumluluğunu üstlendik.

07 Kasım 2018 Çarşamba günü saat: 10.30’da anaokulumuzdan lisemize kadar tüm öğrencilerimizle Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Genel Müdürü Sayın Hilal Erdinç önderliğinde yönetim, öğretmen ve öğrenci kadromuz ile bir bütün halinde önce ‘Aslanlı Yol’dan yürüdük.

Ardından Misak Milli Kulesi ‘ne geçen Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ Anıtkabir Ziyaretçi Defteri’ni imzaladı. “Aziz Atatürk, Başkent Üniversitesi Özel Ayseabla Okulları olarak heyecan, gurur ve hasretle huzurlarındayız. Size söz veriyoruz; mücadeleci, çalışkan ve onurlu bireyler olarak yetişecek, ilke ve devrimlerinizden asla sapmayacağız. Ruhun şad  olsun. B.Ü Özel Ayseabla Okulları” yazıyordu.

Sözümüzü verdikten sonra, Atatürk mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunduk. Bu anı ölümsüzleştiren fotoğrafımızla, her zaman kalbimizde olan Atamız’ın huzurundan ayrıldık.