BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA OKULLARI AİLESİ OLARAK 2019- 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ İÇİN OKULUMUZDA BULUŞTUK

09 Eylül 2019 Pazartesi günü, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının açılış töreninde yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle okulumuzda buluştuk. Törenimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımızla coşkuyu ve kıvancı birlikte yaşadık.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, 26. Dönem Milletvekili Sayın Mustafa Balbay ve eşleri, Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Behiç Sonbay, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Füsun Eyidoğan, Prof. Dr. Sayın Ali Uçan, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Törenimiz; Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk, Türk büyükleri ve ebediyete intikal eden eğitim gönüllülerimiz ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden, varlığımızın teminatı aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Anaokulu öğrencilerimiz sınıflarına uğurlandıktan sonra Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, öğrencilerimizin heyecanını ve coşkusunu yüreğinde hissettiğini ifade ederek konuşmalarına başladı. 21. yüzyıl okul modeline uygun gelecek bilincine sahip, yaratıcı ve yenilikçi düşünebilen, kendine özgü öğrenme yollarını ve araçlarını kullanan çağdaş bireyler yetiştirmekten duyduğumuz gururu ifade etti. Prestijli ve rekabet yeteneği yüksek bir okul modeli olmayı geliştirerek sürdüreceğimizi vurguladıktan sonra Atatürkçü düşünce ışığıyla beslenen köklü eğitim kurumumuzu uluslararası vizyonuyla aydınlatan başta Üniversitemizin Kurucusu Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, Yönetim Kurulumuza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve güvenleri ile yanımızda olan velilerimize teşekkür etti.

Üniversitemiz Kurucusu Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal konuşmalarında, akılcılık ve bilimin ışığında hizmet veren kurumlarımızda Atatürk değerlerinden asla ödün verilmediğinin altını çizerek tüm yönetici ve öğretmenlerimizi kutladı, okulumuzu tercih eden velilerimize teşekkür etti. Çağdaş uygarlık düzeyini aşmak için çok çalışmalarını öğütlediği öğrencilerimize başarılar diledi.

Okula başlamanın sevincini ve heyecanını yaşayan birinci sınıf öğrencilerimizin şiiri, Lise öğrencimiz Aslınur Cavlı’nın seslendirdiği şarkı, geçen yılki mezunlarımız adına Tıp Fakültesini kazanan Fen Lisesi öğrencilerimiz Ural Altay ve Sude Yamak’ın konuşmaları, Lise öğrencilerimizin sunduğu halk oyunlarımızdan örnekler öğrencilerimizi kültür ve sanatla buluşan etkinliklerimizden seçmelerdi. Lise öğrencilerimizden Elif Banu Biçer ile Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin “okula hazır olma” coşkusuna kulak vererek yeni öğretim yılına hazır olduklarını seslendiren tüm öğrencilerimiz, ders yılının ilk ziliyle öğretmenleri eşliğinde sınıflarına alındılar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizler de, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesi dileklerimizle tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyoruz.