BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZEL AYŞEABLA İLKOKULU 1. SINIF ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZLE DOĞA ETKİNLİĞİMİZİ, KIZILCAHAMAM PER ÇİFTLİĞİ VE PATALYA TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimiz ile ‘Doğa Etkinliğimiz’i 03 Kasım 2018 Cumartesi günü, Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımlarıyla Kızılcahamam’da gerçekleştirdik. Gezimize, Başkent Üniversitesine ait Per Çiftliğini ziyaret ile başladık. Boğaları, inekleri, koyunları, yeni doğmuş buzağı ve kuzuları ellerimizle besledik ve sevdik. Süt sağma tesisinde yapılan işlemleri öğrendik. Daha sonra Patalya Termal Tesisleri yürüyüş alanında doğayı büyüteçlerimizle inceledik, sonbaharın renklerini yansıtan yaprak, kozalak ve palamutları topladık. Gezimizin sonunda gördüklerimiz ve topladığımız materyaller ile ‘Sonbaharda Doğa’ çalışmalarımızı yaptık. Bir yandan temiz havanın tadını çıkarırken diğer yandan da yaparak yaşayarak öğrendik.

Etkinliğimizin sonunda sürpriz ziyaretleri ile etkinliğimize daha da anlam katan ve bize bu eşsiz imkanı sağlayan Kurucu Rektörümüz ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL’a sonsuz şükranlarımızı sunarız.