BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ “MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI”NA KATILDIK

14-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Özel  Ayşeabla Anadolu ve Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler kulübümüzden arkadaşlarımız;  Rüzgâr KARAKOÇ, Mustafa Kemal ÖZ, Boran Ata TÜRKDEMİR, Mert YORULMAZ, Göktürk SAĞIR, Alara HASALTUNTAŞ, Doğa KORKEM, Batuhan ODMAN, Elif Banu BİÇER, Deniz KAYA, Buket BAYSAL, Kerem GÜÇ, Zeynep YAYLA, Çınar Tümer TAŞCI, Eren Berk ERASLAN “Başkent Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı”na (BASMUN 2019) kulüp danışman öğretmenlerimiz  Sayın Ersan MAVİLİ ve Ayşe PURABBAS KOOHİ rehberliğinde katıldılar.

Dört gün süren konferansta; arkadaşlarımız siber savaş, gençlerin istihdamı gibi küresel sorunları tartıştılar ve bu konularda çözümler ürettiler. Konferansın DISEC, UNESCAP, JCC ve NATO komitelerinde, arkadaşlarımız; etkin katılımları, diplomatik ve akıcı İngilizceleri, etkileyici tutum ve davranışları ile diğer katılımcıları ve komite hakemlerini etkileyerek çeşitli ödüller almaya hak kazandılar.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nın tartışıldığı JCC özel komitesinde arkadaşlarımız Rüzgar KARAKOÇ “Outstanding Delegate”, Göktürk SAĞIR ise “Honorable Mention” ödülünü aldılar. DISEC komitesindeki katılımcı arkadaşlarımızdan Mustafa Kemal ÖZ “Honorable Mention”,  Elif Banu BİÇER ve Buket BAYSAL “Outstanding Delegate”   ve  UNESCAP  komitesinden Doğa KORKEM  de  “Outstanding Delegate” ödülü aldılar.

Arkadaşlarımızı,  kendilerini geliştirmek ve dünya sorunlarına çözüm bulmak yolunda gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.