“BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MESLEK TANITIM FUARI” OKULUMUZDA YAPILDI

Okullarımızda aldığımız eğitimle geleceğe güvenle ve emin adımlarla ilerlerken, seçeceğimiz alanlar ve mesleklerimiz ile ilgili etkili ve doğru bilgi edinmemiz amacıyla; 18 Nisan Çarşamba günü Başkent Üniversitesi ve Okullarımız iş birliği ile okulumuzda “Üniversite ve  Meslek Tanıtım Fuarı”  düzenlendi.

Gün boyunca farklı meslek gruplarından uzman ve yetkin isimleri okulumuzda ağırlayarak meslek tercihlerimizde dikkat etmemiz gereken konular ve hayallerimizi süsleyen meslekler hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip olduk. Böylece,  ilgi duyup yönelmeyi düşündüğümüz mesleklerin bilinmeyen yönlerini keşfederek meslekleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Edindiğimiz bilgilerle farklı bakış açılarına sahip olduk, meslek ve bölüm seçimine ilişkin seçeneklerimizi artırdık.

Konferans salonumuzda bilgilendirici toplantılar devam ederken okulumuzun giriş katı fuaye alanında oluşturulan tanıtım stantlarını da gün içerisinde öğretmenlerimizin eşliğinde gezerek Üniversitemizin tüm fakülte ve yüksekokullarındaki bölümler ile ilgili öğretim üyelerimizden bilgi aldık.

Fuarımız, Başkent Üniversitesini tanıtan sinevizyon gösterisi ile başladı. Okulumuz Fen Lisesi Öğrencisi Ceren Bilge OYAR’ın piyano dinletisinin ardından Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Okulları Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM’ın meslek seçimi ve kariyer planlamasına dair konuşması ile fuarımızın açılışı yapıldı.

Meslek tanıtım etkinlikleri kapsamında, Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sayın Andaç Töre ŞAMİLOĞLU, Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Sedat NAZLIBİLEK, Başkent Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Sayın Arif KOÇOĞLU, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Levent PEŞKİRCİOĞLU, Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Dt. Sayın Hande PAMUKÇU ve Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Nuray BAYRAKTAR’ın meslek tanıtım sunularının ardından verilen yemek arasında okul bahçesinde yapılan servis ile yemeklerimizi yedik ve güzel havanın tadını çıkardık.

Yemek arası sonrası, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Müge BAHÇECİ, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Sayın Mehmet Emin AKGÜL, Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Sayın Tülay Korkmaz DEVRANİ, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sayın Ece Akay ŞUMNU, Başkent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Sayın Sinan ALPER bölümlerini ve ilgili meslekleri tanıtıcı bilgiler verdiler.

Gün boyunca, geleceğimizi belirleyen adımları atarken daha bilinçli olmamızı sağlayan Üniversitemiz yönetimine, tüm öğretim üyelerine ve tanıtım ofisi personeline teşekkür ederiz.