“BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BEŞİNCİ MESLEK TANITIM FUARI” OKULUMUZDA YAPILDI

Okullarımızda aldığımız eğitimle geleceğe güvenle ve emin adımlarla ilerlerken, seçeceğimiz alanlar ve mesleklerimiz ile ilgili etkili ve doğru bilgi edinmemiz amacıyla; 26 Nisan 2019 Salı günü Başkent Üniversitesi ve Okullarımız iş birliği ile okulumuzda “Üniversite ve  Meslek Tanıtım Fuarı”  düzenlendi.

Gün boyunca farklı meslek gruplarından uzman ve yetkin isimleri okulumuzda ağırlayarak meslek tercihlerimizde dikkat etmemiz gereken konular ve hayallerimizi süsleyen meslekler hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip olduk. Böylece,  ilgi duyup yönelmeyi düşündüğümüz mesleklerin bilinmeyen yönlerini keşfederek meslekleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Edindiğimiz bilgilerle farklı bakış açılarına sahip olduk, meslek ve bölüm seçimine ilişkin seçeneklerimizi artırdık.

Konferans salonumuzda bilgilendirici toplantılar devam ederken okulumuzun giriş katı fuaye alanında oluşturulan tanıtım stantlarını da gün içerisinde öğretmenlerimizin eşliğinde gezerek Üniversitemizin tüm fakülteleri ile ilgili öğretim üyelerimizden bilgi aldık.

Fuarımız, Başkent Üniversitesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Nermin ÖZGÜLBAŞ’ın konuşması ile başladı. Okulumuz Fen Lisesi Öğrencileri Zeynep YAYLA ve Göktürk SAĞIR’ın şiir dinletisinin ardından sunumlara geçtik.

Meslek tanıtım etkinlikleri kapsamında, ilk oturumda Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Sayın Tolga AYDOS’u, Diş Hekimliği Fakültesinden Dr. Öğretim Üyesi Sayın Hande PAMUKÇU’yu, Moleküler Biyoloji alanında Prof. Dr. Sayın Özlem DARCANSOY İŞERİ’yi, Elektrik Elektronik Mühendisliği alanındaki sunumuyla Dr. Öğretim Üyesi Sayın Selda GÜNEY’i ve Mimarlık alanındaki sunumlarıyla Dr. Öğretim Üyesi Ece Kumkale AÇIKÖZ’ü dinledik.

Yemek arası sonrası başlayan ikinci oturumda, Fen Lisesi öğrencimiz Elif Banu BİÇER’in seslendirdiği şiirle keyifli dakikalar geçirdik. Ardından Hukuk alanında Doç. Dr. Sayın Mehmet Emin AKGÜL’ün, Psikoloji alanında Dr. Öğretim Üyesi Sayın Canay DOĞULU’nun ve Siyaset Bilimi alanında Prof. Dr. Sayın Şebnem OĞUZ’un sunumlarını dinleme fırsatı bulduk.

Gün boyunca, geleceğimizi belirleyen adımları atarken daha bilinçli olmamızı sağlayan Üniversitemiz yönetimine, tüm öğretim üyelerine ve tanıtım ofisi personeline teşekkür ederiz.