AYYILDIZLI FORMAYLA TÜRKİYE ‘YE GURUR YAŞATTILAR

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde 26 Haziran günü başlayan 2016 Dünya Liseler Voleybol Şampiyonası’nda 32 ülkenin en iyi okul takımları kupayı ülkelerine götürmek için mücadele etti. Ankara ve Türkiye şampiyonalarından başarıyla çıkan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları, ayyıldızlı formayla ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek Dünya Şampiyonu oldu.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Lise Kız Voleybol Takımının gurur verici bu tarihi başarısı ülkemiz için büyük bir sevinç kaynağı oldu. Maçlarda büyük başarı gösteren genç kızlar, finalde Brezilya temsilcisini nefeslerin kesildiği mücadelede 3-2 yenip, şampiyonluğa uzandı. Maça çok iyi başlayan Başkent ekibi, rakibi karşısında ilk seti 25-23 kazandı. İkinci sette de üstün oynayan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları, 25-20’lik skorla seti kazanıp, durumu 2-0 getirdi. 3. sette üstünlük Brezilya temsilcisine geçti ve genç sultanlar bu seti 25-21 kaybetti. 4. sette Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları seti 25-13 kaybetti. Setler de durum 2-2 olurken, şampiyonu belirleyecek final setine geçildi.

Final setine fırtına gibi giren Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları, 6 sayılık seri ile başlayıp saha değişimine 8-2 önde girdi. Brezilya oyunu bırakmayıp, müthiş dönüşle farkı 2 sayıya kadar indirdi. Setin son bölümünde yeniden üstünlüğü ele alan ve hem hücumda hem de savunmada müthiş direnç gösteren Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları, seti 15-9 maçı da 3-2 kazanıp, Dünya şampiyonu oldu.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Takım Antrenörü Hüseyin Doğanyüz, zorlu maçlar oynadıklarını, yarı finalde Sırbistan’ı kendi seyircisi önünde yendiklerini hatırlatıp, “Finalde de voleybol ekolü Brezilya temsilcisi karşısında maçı kazanarak, yenilgisiz Dünya şampiyonu olduk. Çok mutluyuz” dedi.

Başkent Üniversitesi Ayşe Abla Okulları Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcisi Hilal Erdinç ise “Okulumuz, bu şampiyonada ülkemiz adına büyük bir başarı gösterdi ve bütün Dünyaya ismimizi duyurdu. Öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz. Türkiye’yi her açıdan çok güzel temsil ettiler. Değerli antrenörümüze, sevgili oyuncularımıza ve bizleri orada yalnız bırakmayan Türkiye Voleybol Federasyonu Temsilcisi ile Okul Sporları Türkiye Temsilcisine teşekkür ediyorum” dedi.

PROF. DR. MEHMET HABERAL TAKIMI KABUL ETTİ

Dün yurda dönen takımı Başkent Üniversitesi Kurucusu Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Sayın Prof. Dr. Ali Haberal ve veliler karşıladı. Sayın Haberal öğrencilerle gurur duyduğunu ifade ederek tüm çocukları öperek karşıladı. Haberal antrenör ve yöneticileri de kutladı.