ATAMIZI, ÖLÜMÜNÜN 80.YIL DÖNÜMÜNDE SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK. “BAZI BORÇLAR ASLA ÖDENMEZ”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde,  10 Kasım 2018 Cumartesi sabahı, ölümsüzlüğünü anıtlaştıran anlamlı bir törenle yâd ettik.

Törenimiz, saat 9.05’te tüm yurtta olduğu gibi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sevgi ve minnetle gerçekleştirdiğimiz “Ata’ya Saygı Yürüyüşü ”nün ardından küçük büyük, tüm Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları mensuplarıyla Atatürk büstü önüne çiçeklerimizi bıraktık. Spor salonunda devam eden törenimizde; Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM, güne ilişkin yaptığı konuşmasında Atatürk’ün en büyük mirasının Cumhuriyet olduğunu ve onu tüm kazanımlarıyla yeni nesillere emanet ettiğini hatırlattı. Gençliğe ve yarınlara ışık tutan bir liderin izinden gitmenin önemini vurguladı.

Ortaokul öğrencilerinin okuduğu “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirin ardından Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nden arkadaşlarımızın hazırladığı “Bazı Borçlar Asla Ödenmez ”adlı dramayı izledik. İleri görüşlülüğü, liderlik gücü ve kitlelere yön veren yol göstericiliğiyle tarihin yetiştirdiği en büyük liderlerden biri olan Ata’mızı anılarla yaşatmaya çalıştık. Okul koromuzun müzik öğretmenleri eşliğinde seslendirmiş olduğu şarkılarla anlam kazanan törenimiz, ulu önderimizin en büyük mirasım dediği Cumhuriyet için, “Cumhuriyet Sonsuza Dek Yaşayacak” ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözleriyle son buldu.

Düşünceleri ve eserleriyle Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzlükle taçlanmış olan büyük Atatürk! Rahat uyu! Bazı borçlar asla ödenmez, Türk gençliğinin nefesi tükenmez.