“ARTİZ MEKTEBİ” 21. TİYATROLAR ŞENLİĞİNDE İZLEYİCİSİ İLE BULUŞTU

Tiyatro bir toplumda uygarlığın ölçüsü, mihenk taşıdır. İnsanın insanla anlatıldığı toplumsal bir olgudur. İşte bu nedenledir ki bu sanat kolunun insanlık kadar eskidir yaşı. Her çağda yazarından oyuncusuna, ortak bir noktada kesişir herkes. Yüreğinin derinliklerinde kalan sevgileri, yılgınlıkları, acıları, isyanları, sevda türkülerini, sezgilerini, sorgularını ve tüm bunlara karşı çözüm ararken sahneyi seçmiştir hep insanoğlu. Çünkü sesin ve sözün gücü olmuştur tiyatro.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri olarak;  bu yıl 21.si düzenlenen Çankaya Okullar Arası Tiyatro Şenliği kapsamında Müjdat GEZEN’in yazdığı, müzikal komedi türündeki “Artiz Mektebi” adlı oyunla  seyircimizle buluştuk.

Oyunumuzu, 5 Nisan Perşembe günü,  okulumuz tiyatro salonunda Çankaya İlçesi Oyun İzleme Komitesine ve bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan Çankaya Anadolu Lisesi, Yasemin Karakaya Ortaokulu ve Ahmet Yesevi Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine  sunduk.

Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, tüm sanat dalları gibi tiyatronun da eğitici yönünü vurgulayan, uygarlığın gelişmesindeki katkılarına değindiği konuşmasının ardından, bizi tercih eden ve oyunumuzu izlemeye gelen misafir okullara özel olarak teşekkür etti.  Oyun izleme komitesinin ve misafirlerimizin büyük beğenisini toplayan oyunun sonunda Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan katılım belgelerimizi ve günün anısına  hazırlanan madalyalarımızı aldık.

Genel Müdürümüz ve Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ ve Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM, bizleri tebrik ederek sadece akademik alanda değil; sosyal ve kültürel alanlardaki başarılarımızı takdirle karşıladıklarını, çok yönlü bireyler olarak yetişmemizden gurur duyduklarını dile getirdiler.

Bize bu imkânları sunan başta tüm yöneticilerimize, bizi çalıştıran öğretmenlerimize ve bize her türlü desteği sunan ailelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.