ANLAMLI BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ İÇİN BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNDEYDİK

04 Aralık 2018 Salı günü, Başkent Üniversitesi Galeri Başkent Fuaye alanında düzenlenen “Sanat ve Kültür Haftası” kapsamında; engellilerde farkındalık yaratmak, dayanışma ve yardımlaşmayı işbirliği içerisinde hayata geçirmek amaçlı bir toplum hizmeti gerçekleştirildi.

Anadolu ve Fen Lisesi 9, 10 ve 11. sınıf “Sosyal Etkinlik Görsel Sanatlar” dersi öğrencilerimiz ile Ortaokul Müzik ve Görsel Sanatlar 7. sınıf “Seçmeli Kulüp” öğrencilerimiz; müzik öğretmenlerimiz Ali BİLGİN, Ebru TANBOĞA, Özgür Nazım YAŞAR, Eray ÇAKIR ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Muteber GÖNÜLLÜ eşliğinde üniversitemizdeki etkinliğe katıldılar. Başkent Üniversitesi bünyesinde bulunan “Engelim Olma” topluluğu ve EDDİNG firmasının desteğiyle bez çanta ve porselen boyama çalışması yaptılar.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte; öğrencilerin tasarladıkları ürünlerden elde edilen gelir, “Engelim Olma” topluluğu fonuna aktarıldı. Öğrencilerimiz ve onları yönlendiren öğretmenlerimiz, bu anlamlı projeyi üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.