ANAOKULUMUZ LIONS QUEST- YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİMİ’ne EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Başkent Üniversitesi Özel Ayşe Abla Anaokulu olarak 17 Mart 2018 Cumartesi günü okul öncesi, rehberlik ve branş öğretmenlerimizle birlikte 86 anaokulu öğretmenine “LIONS QUEST- YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİMİ” için ev sahipliği yaptık.

Tüm gün süren eğitim, birçok öğretmenin kaynaşmasına, bilgi birikimlerinin artırmasına ve öğrendikleri keyif dolu etkinlikleri bir an önce sınıflarında uygulamak üzere zihinlerinde yaşatmaya başlamalarına yardımcı oldu.

Stanford Üniversitesi’nde geliştirilen ve Amerikalı psikolog Daniel Goleman’un kurduğu Casel tarafından dünyanın en iyi üç sosyal duygusal zeka programı arasında gösterilen Lions Quest, 3-18 yaş aralığındaki çocuklarımızın çevrelerinde olumlu ve güvenli bir öğrenme ortamı yaratarak, onların sosyal ve duygusal zeka gelişimlerine ve akademik başarılarına zemin hazırlamaktadır.

Lions Quest eğitimleri ve rehber kitaplarındaki eğlenceli alıştırmalarla, öğrenenin kendisini güvende hissettiği, içinde bulunduğu topluluk tarafından kabul gördüğü, arkadaşlarıyla benzer-ortak noktalardan hareket ederek daha çok işbirliği yaptığı bir öğrenme ortamı yaratılmaktadır.

Öğrencilerin eğlendikleri, etkin oldukları ve meraklarının tetiklendiği bu ortamda “Ben değerliyim”, “Diğerlerine katkı sağlıyorum”, “Kendimi ifade edebiliyorum”, “Diğerlerinden farklı becerilerimle bu topluluğa katkı sağlayabiliyorum”, “Söylediklerim yaptıklarım önemseniyor” gibi alt düşünceler oluşmaktadır. Bu alt düşünceler ise değerli hissetme, kabul görme, onaylanma, bireysel katkıların teşviki, dolayısıyla da kendini ifade etme ve özgüvenli hissetme gibi olumlu duyguların ve becerilerin hakim olduğu sınıf dinamiğinin yaratılmasına katkı sağlamaktadır.

Keyifli eğitim ve destekleri için katkıda bulunan tüm Lions Kulüplerine teşekkür ederiz.