ANAOKULU,  BİRİNCİ VE BEŞİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM GÜNLERİ YAPILDI.

Okulumuzda, 2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Günleri, 05-06 Eylül 2019 tarihinde Anaokulu, Birinci ve Beşinci Sınıf öğrencilerimiz için yapıldı. Okula başlamanın heyecanı ve coşkusunu yaşayan öğrencilerimiz öğretmenleriyle buluşmanın heyecanı içerisindeydi.

05.09.2019 günü birinci ve beşinci sınıflarımız, 06.09.2019 günü anaokullarımız için konferans salonumuzda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Drama öğretmenimiz Sayın Selin Tümer’in sunumuyla devam eden programda, şube ve öğretmenleri belirlemek üzere kura çekimine geçildi. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’ in ilk kura çekimiyle birlikte ifade ettiği iyi dileklerin ardından, gönüllü velilerimizin katılımıyla öğretmenlerin ve şubelerinin belirlenmesi tamamlandı. Öğrencilerimiz, öğretmenleri ile birlikte coşkuyla sınıflarına uğurlandıktan sonra okulumuzun kurumsallaşmış kimliğinin yer aldığı sinevizyon gösterimine geçildi. Çağdaş ve dinamik yapımızı örnekleyen karelerle okulumuz tanıtıldı.

Anaokulu Müdürümüz ve İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen konuşmalarında sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerinin ardından okulumuzda temel alınan sevgi ve güven ortamını vurguladılar. Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün verilmeden sürdürülen eğitim öğretim süreçlerinin, sosyal ve kültürel etkinliklerle desteklendiğini ifade ettiler. Ardından birinci sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcımız Sayın Gözdem Hancıoğlu, ders saatlerimiz, öğretim programımız, sağlık, yemek ve iletişim konularında velilerimizi bilgilendirdi. İşletme Müdürümüz Sayın Uğur Saat ise “Okulumuzda Servis Hizmeti ve Güvenlik” konusunda velilerimize açıklamalarda bulundu.

Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley  “Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi”;  Uzman Psikologlarımız Sayın Aslıhan Erk ve Sayın Selin Uzun ise “Okula Uyum ve Birinci Sınıf Süreci” konusunda velilerimizi aydınlattılar. Öğrenci tutum ve davranışlarıyla ilgili velilerimize önemli bilgiler vererek çocukların eğitiminde temel olan okul aile işbirliğini daha verimli kılacak önerilerde bulundular. Daha sonra sınıflara alınan velilerimiz, çocuklarının ilk günkü coşkusuna ortak oldular.

Ayrıca 05.09.2019 günü Uyum Eğitimine başlayan Ortaokul beşinci sınıf öğrencilerimizin velilerine, 06.09.2019 saat 12.30’da Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum, Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley  ve Rehber Öğretmenimiz Pınar Yazıcı tarafından bilgilendirme yapıldı.

Bizler de Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Ailesi olarak tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor, ailemize hoş geldiniz diyor, bize güvenen velilerimize teşekkür ediyoruz.

ANAOKULU GÖRSELLERİ

1.SINIFLAR GÖRSELLERİ

5.SINIFLAR GÖRSELLERİ