8 VE 9. SINIFLAR OLARAK “GENÇLER YARIŞIYOR” ADIYLA BİLGİ VE BECERİ YARIŞMASI DÜZENLEDİK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Ortaokulu 8. sınıf ve Anadolu Lisesi ile Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri olarak ortaklaşa  bilgi ve beceri yarışması düzenledik. Yarışmamızı, 26 Nisan 2018 Perşembe günü okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirdik.

“Dahiler, Yenilmezler, Çetin Cevizler ve Hodri Meydan” diyenler olarak her ekipte 4 kişi ile yarışmaya katıldık. Üç etaptan oluşan yarışmamızın birinci etabında genel kültür düzeyinde sorulara cevap vererek yarıştık. İkinci etapta ise soruların cevaplarını toplar arasından bulmaya çalıştık. Yarışmanın üçüncü etabını oluşturan anlık görevlerin ilkinde belirlenen süre içinde pinpon toplarını bir pipet yardımıyla bir noktadan başka bir noktaya taşıdık. İkinci görevde ise üç adet balonu bize verilen malzemelerle paketlemeye uğraştık. El becerilerimizin süratle yarıştığı bu bölümde ekip arkadaşlarımızla birlikte hareket etmenin önemini anladık.

Uyumlu bir ekip çalışmasıyla zamana karşı yarışıldığında bile başarılı olunabileceğini gördüğümüz bu yarışmada iki saat boyunca arkadaşlarımızla keyifli dakikalar geçirdik. Jüri değerlendirmesi sırasında Fen Lisesi 10 A sınıfında okuyan arkadaşımız Zeynep DOĞRUYOL’un seslendirdiği “We Are Young” adlı şarkıyla müziğin de tadını çıkarmış olduk.

Yarışmamızın kazananı “Hodi Meydan” ekibinin ödülü sinema bileti oldu. Biz 8,9 ve 10. sınıf öğrencileri de yöneticilerimizin jesti ile belirlenecek bir günde serbest kıyafet giyme izni elde ettik.

Bu etkinliğin hazırlanmasında bizlere destek olan Sosyal Bilimler ve Edebiyat Zümresi öğretmenlerimize,  Ortaokul ile Lise yöneticilerimize teşekkür ederiz.