2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı 8. sınıf öğrencilerimiz, 16 Haziran 2019 Pazar günü  okulumuzda yapılan görkemli bir törenle mezun oldular.

Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyemiz Prof. Dr. Sayın Mustafa Kuru,  Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan Araz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu,  Genel Müdürümüz Sayın Hilal Edinç, İlkokul- Ortaokul Okul Aile Birliği Başkan Yardımcımız Sayın Gamze Aliefendioğlu, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın TAHMAZ, okul müdürlerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve diğer konuklarımız katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Mezuniyet Törenimiz, öğrencilerimizin tören yürüyüşüyle yerlerini almalarından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürümüz Sayın Canan Doyum açılış konuşmalarında, okul olarak yaşadığımız gururu ve coşkuyu dile getirdi.

Ardından Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, kurumsallığı ile nesilden nesle güçlenerek büyüyen Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizlere bu gururu yaşatan başta Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilere ve velilerimize teşekkür etti. Gurur tablomuz olan öğrencilerimizi kutlayarak bundan sonraki süreçte seçkin davranışları ve akademik başarıları ile yüz akımız olmayı sürdüreceklerine olan inancını vurguladı.

Törenimizin devamında ortaokulumuzu dereceyle bitiren öğrencilerimiz; sırasıyla diploma ve ödüllerini Üniversitemiz Yöneticileri, Genel Müdürümüz ve Okul Müdürlerimizden aldıktan sonra duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştılar. Ortaokul birincisi öğrencimiz Ümit Yılmaz yaş kütüğüne isim plaketini çakarken, okulumuzun değerlerine sahip çıkmanın gururunu yaşıyordu. Ortaokul Okul Aile Birliği Başkan Yardımcımız Sayın Gamze Aliefendioğlu ve Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz dereceye giren öğrencilerimize plaket ve armağanlarını verdikten sonra duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Tören süresince aralarda yer alan piyano, keman dinletileri ile bandomuzun seslendirdiği eserler gurur tablomuzun sanatla bütünleştiği anlar oldu.

Bandomuza uzun yıllar emek veren 8. sınıf öğrencilerimiz; plaketlerini Bando öğretmenimizden aldılar. “Flama Teslim Töreni”nde; 8. sınıf öğrencilerimiz, sorumluluğunu onurla taşıdıkları Okul Flamasını 4. sınıf arkadaşlarına teslim ettiler.

Daha sonra diplomalarını ailelerinin eşliğinde öğretmenlerinden alan öğrencilerimizin coşkusunu, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı okuduktan sonra yapılan püskül değişimi ve kep fırlatma seremonisi zirveye çıkardı.

Ayrıca, 17 Haziran 2019 Pazartesi akşamı Gölbaşı Patalya Tesislerimizdeki Mezuniyet Balosunda öğretmenleriyle bir araya gelen öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler.

Gururla mezun ettiğimiz tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor, mezuniyet coşkumuzu paylaşan konuklarımıza teşekkür ediyoruz.