Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesinden bir grup arkadaşımız,  Yabancı Dil ve Müzik öğretmenlerimiz eşliğinde 28 Mayıs 2019 Salı günü; dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan yaşlılarımızı, Balgat 75. Yıl Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ziyaret ettik.

Yaşlılarımıza sunduğumuz ikramlar eşliğinde, kendilerine ait birbirinden renkli gençlik hikâyelerini, ülkemizin sosyo-ekonomik durumu, tanıklık ettikleri eski bayramlar hakkında konuştuk. Özellikle, eski bayramları gören yaşlılarımızdan bayramların nasıl daha neşeli ve eğlenceli geçtiğini dinledik. O zamanları görmemiş olsak bile, biraz olsun o günlerin neşesi ve heyecanını içimizde hissettik.

Yaşlılarımız; kurum içinde gerçekleştirilen etkinliklerle, sivil toplum kuruluşlarının ve bazen gönüllülerin desteğiyle düzenlenen gezilerle, özel günler için hazırlanan programlarla hoşça vakit geçirdiklerini, sakin hayatlarına renk geldiğini ve bu kurumda olmaktan da mutlu olduklarını her fırsatta dile getirdiler.

Ziyaret ettiğimiz büyüklerimizin müzik öğretmenlerimizin sunduğu dinletiye eşlik ettikleri keyifli anlarına tanık olurken yaşanmış ve birikmiş yılların deneyimini daha yakından tanıma ve yaşam tecrübelerinden yararlanma şansını da elde ettik.