3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ ÇALIŞTAY SONRASI ODTÜ TASARIM BÖLÜMÜNDEKİ SERGİYİ GEZDİLER

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdikleri çalıştayın son adımında çalıştay ürünlerinin sergilendiği ODTÜ Mimarlık Fakültesi’ni ziyaret ettiler. “PAYLAŞIM” konulu serginin amacı; üniversite öğrencilerinin, yeni nesillere bu önemli değeri kazandırmak için tasarladıkları projeleri, miniklerimize tanıştırmalarıydı.

Çalıştayın, Ekim ayında okulumuzda yapılan ilk aşamasında, ODTÜ’lü tasarımcı adayları, 3. sınıf öğrencilerimizin konuya olan yaklaşımlarını, ihtiyaç ve beklentilerini keyifli bir atölye çalışması ile gözlemledirler.

12 Kasım 2018 Pazartesi günü, ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü stüdyolarına yapılan gezide öğrencilerimiz, çalıştay süresince kendilerinden alınan görüş, duygu ve düşüncelerin ürüne dönüşmüş halleri ile karşılaştılar. Proje çıktıları büyük ölçüde grup oyunlarına, bir bölüm ürün ise akran ve aile ile yapılacak paylaşım bazlı etkinliklere dönüşmüştü.

Bu projenin koordinatörlüğünü yapan, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağla Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Gülşen Töre Yargın’ a, tasarımcı ağabey ve ablalarına fikir ve ilham verdikleri için 3.sınıf öğrencilerimize teşekkür ediyor, her çocuğun içinde barındırdığı yaratma coşkusu ve heyecanın canlı kalması arzusuyla, gurur ve mutluluk duygularımızı paylaşıyoruz.