“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” NDE ÖĞRENCİLERİMİZ, HAZIRLADIKLARI GÖSTERİLERLE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN SAYGINLIĞINI VURGULADILAR

23 Kasım 2018 Cuma günü öğrencilerimiz, öğretmenleriyle ilgili hissettiklerini, hazırladıkları özgün gösterilerle ifade ettiler. Şarkılar, şiirler ve sinevizyona aktardıkları fotoğraf kareleri ile yüreklere dokundular; öğretmenlerin gönlünde bir kez daha taht kurdular.

Anaokulundan Liseye kadar tüm öğrencilerin sunumlarında; öğretmenleri için sevgi, saygı, hoşgörü ve yol göstericilik değerleri dile getirildi. İlkokul öğrencileri öğretmenlerine “Işıksın, sessin, nefessin, her yerdesin,  yüreğimizdesin, resimsin, hikâyesin, şiirsin, güzel olan her şeyde sen varsın, şarkısın, heykelsin, bilimsin, bana yol gösterensin, , çiçeksin, yıldızsın, güneşsin, yarınları aydınlatansın, Atamın umudusun…”  diyerek tüm öğretmenlerinin yüzlerinde bir gülümseme, yüreklerinde bir kıpırtı oldular.

Ortaokul öğrencileri ise “Ellerin vardır öğretmenim/memleketin alın yazısını yazar” dizeleri ile öğretmenliğin erdemini dile getirdiler. “Şarkılarla Öğretmenler Odası” adlı drama izleyenleri kahkahalara boğarken, öğretmenlerimizin seslendirdiği “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiir,  hepimizi duygulandırdı. Atatürk’ün öğretmenlere mesajı ile devam eden program, ortaokul öğretmenlerimizin birlikte söylediği Öğretmen Marşı ile sona erdi.

Lise öğrencilerimizin programı, okulumuzun konferans salonunda düzenledikleri söyleşi ile başladı. Söyleşiye, okulumuzda uzun yıllar öğretmen olarak çalışmış ve halen çalışmakta olan çok kıymetli, çok deneyimli öğretmenlerimiz; Sayın Handan ÇAKIRER, Sayın Necla YILMAZ ve Sayın Nihan TOKGÖZ YAMAK davetliydiler. Öğretmenlik mesleğinin anlamının, mesleğin zor ve güzel yanlarının ve değerli öğretmenlerimizin anılarının anlatıldığı söyleşi büyük bir ilgiyle izlendi. Yılların deneyimlerinden süzülerek salonumuzda yankılanan sözler, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları kültürüyle yetişen biz öğrencilere birer rehber oldu.

Her üç okulun hazırladığı kutlama programlarına katılan Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ öğretmenlik mesleğinin ve Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarında öğretmen olmanın, onurunu ve ayrıcalığını vurguladığı konuşmalarını öğretmenlerimizin gününü en içten duygularıyla kutlayarak tamamladı.

Başöğretmenimiz Atatürk’ün yol göstericiliğinde yılmadan emek veren tüm öğretmenlerimize gönül dolusu sevgiler…