“23. TÜRKİYE KOROLAR ŞENLİĞİ”NDE ÖĞRENCİLERİMİZ FARKLI DALLARDA “BAŞARI ÖDÜLÜ” ALDILAR

02 Haziran 2018 Cumartesi günü “23. Türkiye Korolar Şenliği”nde sahne alan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları “Show Korosu”, “Çocuklar Korosu” ve “Minikler Korosu”; Koro Şeflerimiz Ebru Tanboğa, Atilla Çağdaş Değer, Berrak Taş ve Dilan Bedirhanoğlu ile Müzik Öğretmenimiz Ali Bilgin’in piyano eşliğinde seslendirdikleri eserlerle büyük beğeni kazandılar.

10 Haziran 2018 Pazar günü CSO Konser Salonunda yapılan ödül törenine; Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Müzik Danışma ve Bilim Kurulu üyemiz Prof. Dr. Sayın Ali Uçan, Polifonik Korolar Derneği Başkanı Prof. Mustafa Apaydın, Değerlendirme Kurulu üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldılar. Türkiye genelinde anaokulundan üniversiteye 110 kurumdan oluşan korolar farklı kategorilerde değerlendirildiler.

Ödül Töreninde Okulumuz Show Korosu “Sahne Hakimiyeti, Koro Disiplini ve Estetik Görünüm”; Çocuklar Koromuz “Yapıtı Yorumlama”; Minikler Koromuz ise “Ritmik Beraberlik ve Ritmik Uyum” dallarında başarı ödülü kazandılar.

Öğrencilerimizi ve emek veren öğretmenlerimizi yürekten kutlarız.