23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZI OKULUMUZDA VE CSO’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ GÖRKEMLİ TÖRENLERLE KUTLADIK

Günümüz Türkiye’sinin biçimlenmesine temel olan Atatürk öğretilerinde çocuklara “gelecek” olarak güvenilmiş, ulusal birliğimizi güçlendireceklerine inanıldığından onlara “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” armağan edilmiştir.Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizler de içselleştirdiğimiz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı,  her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşku ile kutladık. Yeniden doğuşumuzun 99. yılında Atatürk çocukları olmanın gururunu yaşayarak Anaokulundan Liseye kadar birbirinden anlamlı gösterileri okulumuzda ve CSO’da sergiledik.

Törenimizi onurlandıran Milli Eğitim önceki Bakanlarından Sayın Hikmet Uluğbay ve eşleri,  Üniversitemizin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Şakir Kaleli ve eşleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, bir önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan Araz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Abdulkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Sadegül Akbaba Altun, yöneticilerimiz, Okul Aile Birliklerimizin Başkanları ve üyeleri, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz, öğretmenlerimiz ve çok sayıda velimiz coşkumuza ortak oldular.

Okuldaki törenimiz, sabah saat 09.30 da Atatürk ve Türk büyüklerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Evren’in tüm çocukları kucaklayan açılış konuşmalarının ardından, Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin el ele, gönül gönüle sundukları gösteriler görülmeye değerdi. İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen ve kendisinden kürsüyü devralan dördüncü sınıf öğrencimiz İpek Aydemir ise Atatürk ilkelerinden ödün vermeyen söylemleriyle Kurum Kültürümüzün özünde birleştiler. Anaokulu dört yaş grubu öğrencilerimizin dansları,  dördüncü sınıflar step takımının gösterisi, dördüncü sınıf öğrencimiz Tuna Havur ve partneri Deniz Bakırcı’nın Latin dansları, birinci sınıf öğrencimiz Azra Bağcı’nın ritmik jimnastik gösterisi ve Muammer Sun Çocuk Koromuz konuklarımız tarafından ayakta alkışlandı. Minikler Bandomuz ise seslendirdikleri eserlerle profesyonelliğe adım attılar. Anaokulu dört yaş grubu ile diğer tüm grupların finalde oluşturdukları “Bayrak Tablosu” ise tek kelimeyle muhteşemdi.

Törenimizin ikinci bölümü, saat 19.30’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenliğimizin açış konuşmalarında Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç; “sevgi ve kardeşlik tohumlarının atıldığı 23 Nisan’ın tüm dünyaya hoşgörü, barış ve mutluluk getirmesi” dileklerinin ardından ulusal egemenliğimizin doğum gününü onurlandıran başta Üniversitemiz Kurucusu Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere tüm konuklarımıza teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız, çağdaş uygarlık düzeyini aşma yolunda emek veren yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ettiler, tüm çocukların bayramını kutladılar. Okul Bandomuzun profesyonelce sergiledikleri eserlerin ardından Anaokulumuz beş yaş grubu ile dört, beş ve altıncı sınıflardan oluşan bale grubumuz danslarıyla adeta büyülediler. Solo piyano dinletileri, beş ve altıncı sınıflardan oluşan step- aerobik takımı, ikinci ve üçüncü sınıflardan oluşan ritim grubu, keman ve flüt orkestraları ve Türkiye Birincisi olan Yıldızlar Step-Aerobik takımımız ayakta alkışlandı. Ortaokul show korosu ile Lise ritim grubunun ardından sahne alan Lise öğrencimiz Dolunay Çaşkurlu ve sevgili babasının solo dinletileri gönüllerde hoş bir seda bıraktı. Halk oyunları ve senkronize dans gruplarının olağanüstü performansları coşkumuzu artırırken İlkokul ikinci ve üçüncü sınıflarımızın hazırladıkları drama gösterisi gözlerimizi yaşarttı.

Tüm çocukların bayramını yürekten kutlar, coşkumuza ortak olan değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.