23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZI CSO’ DA GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE KUTLADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutladık. Atatürk çocukları olmanın ayrıcalığını yaşayan öğrencilerimiz, bayram coşkusunu yansıtan birbirinden güzel gösterilerini Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonunda sergilediler.

Törenimizi onurlandıran Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Bir önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan Araz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Rahmi Yağbasan, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, yöneticilerimiz, Okul Aile Birliği Başkanları ve üyelerimiz, öğretmenlerimiz ve çok sayıda velimiz coşkumuza ortak oldular.

Öğrencilerimizin rengarenk giysileriyle muhteşem bir tablo oluşturdukları karnaval yürüyüşü ile başlayan törenimiz, Atatürk ve Türk büyüklerine saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’yla devam etti. Açış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Genel Müdürümüz, teşrifleriyle bizleri onurlandıran ve coşkumuza ortak olan başta üniversitemiz kurucusu Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere konuklarımıza teşekkür etti. Tüm çocukların bayramını kutlayarak gösteriler için emek veren tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti. Kürsüyü öğrenciler adına konuşan 5-B sınıfı öğrencimiz Yiğit Türk’e bırakan Genel Müdürümüz “Bu bayramı öyle bir lider ilan etti ki, çocuklara “yarın” olduklarını ve Atatürk çocukları olarak kendilerine sonsuz güven duyduğunu her fırsatta ifade etti” dedi. Tören programımız; öğrencilerimizin el ele, gönül gönüle sundukları gösterilerle daha da anlamlandı. Anaokulu öğrencilerimiz dansla bütünleştirdikleri söz korosunda, çocuk hakları adına verdikleri mesajlarla adeta devleştiler. Gitar, flüt, keman, ritim ve koro- show grupları ile piyano ve şiir dinletilerinin profesyonel sunumları sahnede göz doldurdular. Muammer Sun Çocuk Korosunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar; bale, modern dans ve halk oyunları ile Türkiye üçüncülüğü kazanan step takımımızın gösterisi konuklarımız tarafından ayakta alkışlandı. Okul Bandomuz ve tüm grupların finalde oluşturduğu tablonun Onuncu Yıl Marşı ile taçlanması ise tek kelimeyle muhteşemdi.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Ailesi olarak daha nice yıllarda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamak ve yaşatmanın inancı yüreklerimizi ısıttı.

Geleceğimizin güvencesi tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklar, teşrifleriyle coşkumuza ortak olan değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.