2017- 2018 ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ MEZUNLARIMIZI GELECEĞE UĞURLADIK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 2017- 2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarımızı, 12 Haziran 2018 Salı günü okulumuzda yaptığımız görkemli bir törenle geleceğe uğurladık.

Bu mutlu günümüzde; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan Araz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Nermin Özgülbaş ve Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ, Üniversitemiz Koordinatörü Prof. Dr. Sayın Şeref Mirasyedioğlu, bir önceki İnşaat Daire Başkanı Sayın Mustafa BİRBEN, Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Raife Eraslan ve Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın TAHMAZ törenimize katılarak heyecan ve mutluluğumuza ortak oldular.

Bizlere verdiği destek ve güvenle sağlam adımlar atmamızı sağlayan Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM’ın öğrencilerimize sevgi ve başarı dileklerini dile getiren konuşmasını takiben, birleştirici ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla bize huzur ortamı sağlayan, vizyonumuza yön veren Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ; mezunlarımıza, okullarımızda edindikleri bilgi ve becerinin hayatlarında yol gösterici olacağına inandığını belirterek hüzünlü olduğu kadar gururla üniversite yaşamına uğurladıklarını ve mezunlarımızın her zaman övünç kaynağımız olacağını ifade etti. Bizlere bilimin ve kültürün yol göstericiliğinde yeni fikirlerle donanmış bir eğitim ortamı sağlayan B.Ü Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, bu mutlu günümüzle ilgili duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaşırken gençliğin görev ve sorumluluklarını bir kez daha vurguladı.

Fen Lisesi öğrencisi Ceren Bilge OYAR’ın piyano dinletisinin ardından dört yıllık lise öğrenimleri boyunca Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında yürüdükleri yolda azim ve kararlılıkla önlerine çıkan engelleri aşarak birincilikle mezun olan Anadolu Lisesi birincisi Sarp Andaç AYDIN ve Fen Lisesi birincisi Elgin KOÇUBABA plaketlerini ve ödüllerini Başkent Üniversitesi yöneticileri ve okul yöneticilerimizin ellerinden aldılar. Yaş kütüğüne plaketlerini çakan okul birincilerimiz, duygu dolu mezuniyet konuşmalarının ardından flama devir teslim töreni ile okul flamamızı, 11.sınıf öğrencilerimize teslim ettiler.

Ortak değerlere sahip mezunlarımızı aynı çatı altında toplamak üzere kurulmuş olan B.Ü.Özel Ayşeabla Okulları Mezunlar Derneği Başkanı Sayın Taşkın TAHMAZ ve Okul Aile Birliğimizin Başkanı Sayın Raife ERASLAN’ın duygularını bizlerle paylaşmalarının ardından, öğrencilerimiz diplomalarını yönetici ve öğretmenlerimizin ellerinden aldılar.

Mezunlarımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilerleyeceklerini göstermek üzere Umut Can ARSLAN’ın seslendirmesiyle “Ata’mızın Gençliğe Hitabesi” ni ve ardından “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı Dora MALHAN eşliğinde okudular. Törenin sonunda, püskül değiştiren gençlerimiz, keplerini atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Genç Başkentlilere, büyük başarılara imza atmak üzere çıktıkları yolculukta şans diliyor; onları sevgi ve gururla yeni yaşamlarına uğurluyoruz.