19 MAYIS‘TA ANAOKULUNDAN LİSEYE ATATÜRK’ÜN İZİNDE, EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE

Uygarlık ve barış yolunda bir dünya insanı olan Atatürk’ün, Türklüğün son çiçeği olarak adlandırılan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak üzere Kurtuluş Savaşı’nı başlatışının 99. yılını, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarında yine coşku ve duygu yüklü bir törenle kutladık.

Ulusal birliğimizin ve tüm kazanımlarımızın bugününü yarınlara taşıma görevini gençliğe bırakan “Ulu Önder”imizden aldığımız ilhamla Cumhuriyet’i korumak, yaşatmak ve daha da ileri taşımak konusunda kararlı olduğumuzu Başkent Ayşeablalı gençler olarak hazırladığımız törenle bir kez daha vurguladık.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Abdülkadir VAROĞLU ve Prof. Dr. Sayın Nermin ÖZGÜLBAŞ ile Üniversite Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri ÖZTÜRK ‘ün katılımlarıyla onurlandığımız törenimiz Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM’ın yaptığı konuşma ile başladı.  Okul Müdürümüz konuşmasında,19 Mayıs ruhunun Türk gencinin kaybetmemesi gereken yegâne gerçek olduğunu vurgulayarak bizlere sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlattı.

Uluslararası düzeyde elde ettiği başarılarla ve çalışma azmiyle hepimize örnek olan, yurt dışında bulunması nedeniyle törenimize katılamayan Üniversitemiz Kurucusu, Kurucu Rektörü ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL gönderdikleri kutlama mesajında Atatürkçü çizgiden ayrılmadan daha çok çalışarak yeni başarılara ulaşmamız dileğini iletti.

Ata’sını, tarihini unutmayan; her koşulda ulusunu yüceltmeyi, bağımsızlığını korumayı ilke edinen Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri olarak hazırladığımız “19 Mayıs Bir Şereftir Gençliğe” adlı drama ile bir ulusun tarih sahnesinde şahlanışını şiirler eşliğinde dile getirdik. Okul koromuzun seslendirdiği şarkılarla ve marşlarla coşkumuzu artırdık.  19 Mayıs’ın özgürlüğe uzanan ellerin Cumhuriyeti kucaklayışını ve Cumhuriyetin her zaman genç kalma düşüncesiyle gençlere armağan edilişini çeşitli yörelerden derlenen halk oyunları, modern danslar, spor gösterileri, bando ve orkestramızın şarkılarıyla kutladık. Ayrıca uluslararası ve ulusal yarışmalarda dereceye giren arkadaşlarımız jimnastik, step ve eşli dans gösterileri ile tüm izleyenleri büyüledi.

Bayrak gösterisi ile coşkumuzun arttığı törenimiz, tüm gösteri gruplarının bir araya geldiği, anaokulu ile 1. sınıftaki kardeşlerimiz ve 12. sınıftaki büyüklerimizin de yer aldığı final sahnesiyle Atatürkçü düşüncenin ışığıyla aydınlanmış Türk gençliği olarak çağdaş uygarlık yolunda başarıyla ilerleyeceğimize söz vererek sona erdi.