12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜNDEYDİ

12.sınıf öğrencilerimiz, Başkent Üniversitesi Kampüsünü ziyaret ederek ilgi duydukları meslekleri yerinde tanıma fırsatı buldular.

Üniversite gezimizin başlangıcında öğrencilerimiz, seçmek istedikleri fakülte ve bölümlere ait dersliklerde Üniversitemiz akademisyenlerinin derslerine katıldılar. Daha sonra Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Sayın Mehmet Haberal’ın direktifleriyle Cumhuriyetimizin 75. Yılında, aslına sadık kalınarak inşa edilen Atatürk Evini ziyaret ettiler.

Gezimizin ikinci bölümünde ise öğrencilerimiz,  seramik atölyesi, gastronomi ve konservatuar dersliklerinde akademisyenler rehberliğinde, etkinlikler yaparak keyifli vakit geçirdiler.

Gezimizin son bölümünde 12.500 m2 lik alanda hizmet veren; eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde birinci derecede rol oynayan Başkent Üniversitesi Kütüphanesini inceleyen öğrencilerimiz, kaynak ve materyal kapasitesinden çok etkilendiler.

Bizlere bu imkânı sağlayan Üniversitemiz Yönetimine, okul yöneticilerimize ve Başkent Üniversitesi Tanıtım Ofisine teşekkür ederiz.