11. ve 12. SINIFLAR OLARAK “SERBEST DALIŞ” ADLI HEDEF BELİRLEME SEMİNERİNDEYDİK

11. ve 12.sınıf öğrencileri olarak SEBİT Eğitim ve Bilgi Kurumu’ndan Eğitim Uzmanı Sayın Ulaş Kızıltuğ ile 9 ve 16 Nisan’da Okulumuzda bir araya geldik. Oldukça keyifli geçen sunumda hem eğlendik hem de bilgilendik.

Bu keyifli sunumla geleceğe yönelik hedeflerimizin ne olduğu, bu hedeflere ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini paylaştık. Hedeflerin yanı sıra bu hedeflere ulaşmak için harcanan vakitte hayata dair hangi kaygıları taşıdığımızı sorguladık. Hiç kaygı taşımamanın veya çok kaygılı olmanın zararlarına değindik. Bu yıl ve önümüzdeki yıl üniversite sınavına girecek olan bizlerin, sınava yönelik tutarlı çalışmalar yapmamız; belirlediğimiz hedeflere ilerlerken sahip olduğumuz yetenek ve imkânları doğru kullanmamız gerektiği üzerinde durduk.

Şu anda yapmış olduğumuz her çalışmanın geleceğimizi şekillendirdiğini ve herhangi bir meslekte başarılı olma temellerinin bu sıralarda oluştuğunu öğrendik.

Sağlığımızı korumak ve performansımızı daha verimli kullanabilmek için aşırı stresli durumlarda kendimizi nasıl kontrol edebileceğimizi, doğru nefes alma tekniklerinden birkaç tanesine değinerek öğrenmeye çalıştık.

Bu güzel sunumları için Eğitim Uzmanı Sayın Kızıltuğ’a teşekkür ederiz.