OKULUMUZ SERVİS HİZMETİNİ SAĞLAYAN ÖZGÜN TUR ŞOFÖR, HOST VE HOSTESLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

Öğrencilerimizin taşıma hizmetini sağlayan Özgün Tur Yetkilileri ve servis personeli ile 27.09.2017 tarihinde okulumuzda bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya, Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürümüz Hilal ERDİNÇ başkanlığında; Anaokulu Müdürümüz Melda EVREN, İlkokul Müdürümüz Ferda BİLGEN, Ortaokul Müdürümüz Canan DOYUM, Anadolu /Fen Lisesi Müdürümüz Mehmet SAĞLAM, İşletme Müdürümüz Uğur SAAT, Halkla İlişkiler Koordinatörümüz Meltem COŞKUN, Özgün Tur yetkilisi Mutlu ALTAY, Firma Sekreteri Burcu TOK, 30 Kaptan, 30 Host / Hostes katılmışlardır.

Toplantıda; çocuklarımızın sağlığı ve güvenliğinin her şeyin üstünde olduğunun altı çizilerek, bu hususta gereken her türlü hassasiyetin gösterilmesi istenmiştir. Çağdaş yaşamın ön koşulu olan işbirliğinin önemine dikkat çekilerek okul servis hizmetimizin Kurum kültürümüzü oluşturan ilkeler içerisinde ve aşağıdaki esaslar doğrultusunda yürütülmesine karar verilmiştir:

1- Kılık-kıyafet, saç- sakal tıraşlarının günlük ve düzenli yapılması, kravat kullanımı konusunda titiz olmaları gerektiği hatırlatılmıştır.

2- Veli ve öğrenci iletişiminde görgü kurallarına uyulması, saygı ve sevgi çerçevesi içinde iletişimin sağlanması, gerekli görülen durumlarda okul idaresine bilgi verilmesi istenmiştir.

3- Trafik kurallarına uyulmasının zorunlu olduğu, uyulmadığının tespit edilmesi durumunda ikaza gerek kalmadan sözleşmedeki cezai şartların uygulanacağı belirtilmiştir.

4- Servis araçlarının internet üzerinden takip edildiği ve hangi sebeple olursa olsun, güzergah dışına çıkılmaması gerektiği önemle belirtilmiştir.

5- Öğrencemniyet kemerlerinin host, hostesler tarafından takılması ve kontrollerinin yapılması, takmayan öğrencilerin uygun bir dille ikaz edilmesi, kemeri takmamakta ısrar eden öğrencilerin aynı gün isimlerinin yönetime bildirilmesi istenmiştir.

6- Veli ve öğrencilerle hiçbir şekilde facebook, whatsapp,instagram gibi iletişim modülleri kullanılarak iletişime geçilmemesi gerektiği hatırlatılmıştır.

7- Servis içindeki araç radyolarında öğrenciye uygun kanalların seçilmesi, ses düzeyinin yüksek olmamasına özen gösterilmesi istenmiştir.

8- Kaptan, Host / Hosteslerin araç içinde, öğrencilerin görebilecekleri alanlarda veya okul çevresinde sigara içmelerinin kesinlikle yasak olduğu hatırlatılmıştır.

9- Okulumuza ait servis araçlarında,  öğrencilerimizin servis hizmetini yerine getirirken kayıtlı olmayan öğrenci ya da şahısların bulunmasının yasak olduğu hatırlatılmıştır.

10- Servis okula geldiğinde ve eve dönerken SON ÖĞRENCİ indiğinde host / hostesler tarafından tüm araç koltuklarının tek tek kontrol edilmesi, UYUYAN ÖĞRENCİ olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak kaptanında aracı terk ederken tüm koltukları yeniden kontrol etmesi gerektiği önemle vurgulanmıştır.

11- Kaptanların araç kullanırken kesinlikle cep telefonlarını kullanmamaları, tespit edilmesi durumunda ikaza gerek kalmadan cezai şartların uygulanacağı hatırlatılmıştır.

12- Öğrencilerimizin Özgün Tur ile yapılan anlaşma gereği evlerinin önünden veliden alınıp yine evlerinin önünde velilerine teslim edileceği, bunun uygulanmaması durumunda ikaza gerek kalmadan cezai şartların yerine getirileceği önemle belirtilmiştir.

13- Kaptan, Host / Hosteslerin ya da araçlarda yapılacak değişikliklerin, Firma tarafından değişiklik yapılmadan önce okul idaresine yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.

14- Alınan ilk öğrenciden son öğrenciye kadar Host / Hostesler tarafından öğrencinin,veliye teslim edilmesinin yasal bir zorunluluk olduğu hatırlatılmış uyulmaması durumunda cezai şartların uygulanacağı belirtilmiştir.

15- 04.10.2017 tarihinden itibaren servis araçlarının sabah 07.50’den önce okul bahçesine giriş yapmaması gerektiği belirtilmiştir.

16- Servis Cell sisteminin kaptanlara sağladığı faydalar anlatılmış, 02.10.2017 / 06.10.2017 tarihleri arasında tüm araçlarda uygulamanın başlamasının zorunlu olduğu bildirilmiştir.

Sağlıklı ve güvenli bir dönem dilekleriyle toplantı sona ermiştir. Toplantıya katılan tüm kaptan, host ve hostesler alınan kararları imzalamış ve birer örneği kendilerine imza karşılığı teslim edilmiştir.