KİTAPLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASINA YOLCULUK ETTİK

18 Ekim 2019 Cuma günü, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri olarak ATO Congresium’da düzenlenen “Ankara Kitap Fuarı”nı ziyaret ettik.  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Ekin EKİNCİ AK ve Füsun HALICI rehberliğinde gerçekleştirdiğimiz gezimizde, kitapların büyülü dünyasıyla baş başa keyifli birkaç saat geçirdik.

Fuarda yüzlerce yayınevi yeni çıkan kitaplarıyla, Türk ve Dünya edebiyatına imza atmış yüzlerce eseriyle yerini alırken, pek çok yazar da okuyucusuyla buluştu. Fuarın en dikkat çeken köşelerinden biri de “sahaflar çarşısı”ydı.  Burası, her yaştan  okuyucuya ya da meraklısına ulaşacak kadar çeşitli kitaplar, dergiler, çizgi romanlar ve plaklarla fuarın göz dolduran bölümlerinden birini oluşturuyordu.

Yazarların duygu ve düşünce dünyalarını emek emek işlediği kitaplarla dolu fuarın ilk gününe çok sayıda ziyaretçi katıldı.  Genç-yaşlı her yaş grubundan ziyaretçinin akın ettiği fuarın ikincisinin, 2020 yılının ilk ayları içerisinde düzenlenecek olması da memnuniyet verici bir haber oldu.

Yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olan kitaplara duyulan sevginin katlanarak çoğalması, değerli eserlerin nice okuyucularla buluşması dileğiyle…