İSTİKLAL MARŞI’MIZIN KABULÜNÜN 98. YILINDA MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

Kurtuluş Savaşı’mızın en çetin günlerinde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı’mız, ulusça varlığımızın ve birliğimizin kanıtıdır. Çünkü tarihimizde altın bir madalya gibi duran Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izleri ve aziz şehitlerimizin yüreklerinin tarifsiz büyüklüğü işlenir her satırında. Atalarımızın vatan uğruna sarsılmaz bir inançla nasıl mücadele ettikleri, vatanımıza sahip çıkmak için bizlere düşen görevler coşkuyla vurgulanır.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak gururluyuz ki bayrak, vatan ve millet kavramlarını milli değerlerimiz olarak özümsedik. 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü nedeniyle hazırladığımız törende; Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin sunumuyla milli mücadele yıllarına değindik, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u andık. Minik öğrencilerimiz, 12 Mart 1921’de kabul edilen ve ulusal bütünlüğümüzün ifadesi olan İstiklal Marşımızı okurken yüreklerinin büyüklüğü ile gönüllerimizde yer ettiler, hepimizi gururlandırdılar.

Uygarlık yolunda bizleri aydınlatan Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyoruz.