Dördüncü sınıf öğrencilerimiz, “Feyza Hepçilingirler”in yazdığı  “Off, Dilim” adlı kitabı geçen ay keyifle okudular. 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 17.00’da, öğrencilerimizle birlikte kitap analizini yapmak üzere Sayın Hepçilingirler konuğumuz oldu. Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen paylaşıma, tüm dördüncü sınıf öğrencilerimiz ve sınıf öğretmenlerimiz katıldılar.

Etkinliğin başında yazarımız çocuk romanı, öykü, çocuk tiyatro oyunu dallarında çok sayıda ödül alan kitaplarından; İngilizce, Fransızca, Almanca, Hırvatça ve Slovence dillerine çevrilen eserlerinden söz etti. “Off, Dilim” adlı kitabında yer verdiği Türkçe söz dizimine uymayan söylemleri ve mağazalara verilen yabancı dildeki adları örneklendirerek öğrencilerimizi düşündürdü. Dilimize uygun doğru söylemlerin birlikte oluşturulmasını sağladı.

Keyifli bir ortamda karşılıklı görüş alış verişi ile gerçekleştirilen analiz sonucunda öğrencilerimiz, “dilimizi doğru kullanma” kazanımının öneminin bilincinde olduklarını ve düzenli kitap okumayı sevdiklerini dile getirdiler.

Değerli yazarımıza, katkılarından dolayı teşekkür ederiz.