Birinci sınıf öğrencilerimizin yıl sonu gösterileri 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü 1A-1B, 26 Mayıs 2021 Perşembe günü ise 1C-1D olmak üzere okulumuzda gerçekleştirildi. “Okuma Bayramı” olarak da bilinen bu geleneksel gösteride yönetici, öğretmen ve velilerimiz coşkumuza ortak oldular.

Öğrencilerimiz, “Sonsuza Dek İzindeyiz” temasıyla hazırlanan gösteriye keyifli şarkılarla başladılar. Daha sonra profesyonelce sergiledikleri dans gösterisi ile adeta “Anadolu Rüzgarı” estirdiler, sanatın evrenselliğini yaşattılar.

Türkçe drama “Masallar Ülkesi” nde öğrenciler farklı ülkelerde sevgi, barış, özgürlük ve mutluluk kavramlarını aradılar ve buldular. Bu kavramları İngilizce drama grubu öğrencileri “Sevgi”, eşli dans grubu öğrencileri “Barış”, orff grubu öğrencileri “Özgürlük” ve bale grubu öğrencileri “Mutluluk” temalı gösterilerle biçimlendirdiler. Daha sonra  buldukları “sonsuzluk” kavramı ile birlikte tüm değerleri Atatürk’ün bünyesinde  somutlaştırdılar. Gösteri süresince öğrencilerin yüzlerine yansıyan özgüven, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak hepimizi gururlandırdı.

Öğrencilerimiz gösterilerini, Okul- Aile Birliği adına kendilerine takdim edilen Atatürk’ün “Nutuk” adlı eseri ellerinde, geleceğin aydınlık yüzleri olarak tamamladılar. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen ve Okul Aile Birliğinden Sayın Seçil Şahin öğrencileri kutlayarak velilerimize teşekkür ettiler.

Öğrencilerimizi bu anlamlı gösteriye hazırlayan başta sınıf öğretmenlerimiz olmak üzere tüm branş öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve değerli velilerimize teşekkür ederiz.

1.SINIF A VE B ŞUBELERİ

1.SINIF C VE D ŞUBELERİ