“PAYLAŞIM” TEMALI ÇALIŞTAY, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ VE İLKOKUL 3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

İlkokulumuzun 3. sınıf öğrencileri, her eğitim-öğretim yılının başlarında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri  ile keyifli bir çalıştayda buluşuyorlar. Çalışma, çocuklara yönelik bir alanda ürün tasarlamayı hedefliyor. Bu nedenle üniversite öğrencileri projelerini yapılandırma aşamasında, ilkokul miniklerimizin görüş, duygu ve düşüncelerini alıyorlar. Böylesi bir süreç içerisinde bulunan öğrencilerimiz, önemli bir tasarımın, belki de icadın doğuşuna tanıklık ederlerken bir yandan da, çalıştay ortamının o kendine özgü, heyecan, coşku, özgürlük ve yaratıcılık dolu atmosferinde bir kat daha büyüyorlar.

18 Ekim 2018 Perşembe günü okul kütüphanesinde gerçekleşen bu yılki   çalıştayın konusu, “PAYLAŞIM”dı. Modern çağın çocuklarına, önemli geleneksel değerlerimizden biri olan paylaşma davranışını ve düşüncesini içselleştirmelerini ve pekiştirmelerini sağlamak hepimiz için harika bir fırsattı. 3. Sınıf öğrencilerimizle konuya ilişkin çalıştay öncesi yaptığımız çalışmaları, PDR birimi ile yıl içerisinde de sürdüreceğiz.

İlkokul öğrencilerimiz, abla ve ağabeyleri ile geçirdikleri bu süreçte, sadece küçüğün büyükten değil, büyüyün de küçükten öğrenebileceğini, iletişim ile öğrenmenin karşılıklı bir paylaşım olduğunu kavradılar. Şimdi miniklerimiz, ODTÜ’den Doç. Dr. Çağla Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Gülşen Töre Yargın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projenin ürünlerini görmek üzere Kasım ayı içerisinde ODTÜ Mimarlık Fakültesine yapacağımız ziyareti heyecanla bekliyorlar.