LİSE İNGİLİZCE VİDEO KONFERANS ETKİNLİĞİNE KATILDIK

4 Ekim 2018 Perşembe günü, Çevrenin Genç Sözcüleri Ulusal Koordinasyonu (Young Reporters For The Environment) tarafından düzenlenen “Point of No Return” filminin yapımcıları Noel Dockstader ve Quinn Kanaly ile web üzerinden video konferans yoluyla yapılan İngilizce bir söyleşiye katıldık.

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden dokuz arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz söyleşide, İngilizce öğretmenimiz Oya YÜKSEL bize eşlik etti. Konferansta Güney Afrika, Fransa, Kanada ve Türkiye’nin farklı illerinden söyleşiye katılan öğrenciler de vardı. İlk soruyu Başkent Üniversitesi Ayşeabla Okulları olarak biz sorduk.

Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansın başında filmin yapımcıları; çekim süreci, teknik konular ve süreç içerisinde yaşadıkları deneyimleri ile ilgili bilgi verdiler. İki İsviçreli pilotun yolculuğundan çekilen bir belgeseli konu alan filmin en önemli özelliği, uçağın sadece güneş enerjisi kullanarak seyahati tamamlamasıydı.

Ankara’dan sadece okulumuzun katıldığı etkinlik, son derece keyifliydi. Bizler hem İngilizce sohbet etme imkânı bulduk hem de çevreye karşı çok daha fazla duyarlı olmamız gerektiğini bir kez daha hatırladık.