ANKAPATİ HAVYAN BARINAĞI’NI ZİYARET ETTİK.

Yaşam için gerekli olan hemen hemen her şeyin karşılanmasında doğaya ve onun çeşitliliğine muhtacız. Ancak biz çoğalırken dünyamızı paylaştığımız diğer canlıların sayısı hızla azalıyor. Mevcut değerlerimizi hızla kaybediyoruz. Sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarını ve onlarla ilgili tedbirler almamızı hatırlamamız gerekiyor.

“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” başlattığımız sosyal sorumluluk projemiz ile hayvanlara olan sevgimizi ve yaşam haklarına olan saygımızı göstermekle kalmayıp bu konuda yürütülen çalışmalara destek olmamız için de bir fırsat yakaladık.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anaokulu olarak, bu yıl okulumuz çalışanları desteği ile bir kampanya başlattık. Evlerimizde artmış, kullanılmayan ilaçları okulumuzda toplayarak Ankapati Hayvan Barınağı’na bağışlayarak destek olmaya çalıştık. Barınakların yiyecek ve ilaç bakımından yardıma ihtiyacı oluyor. Bu tür ilaçlar hayvan dostlarımızın tedavisinde kullanılıyor, çok da işe yarıyor.

Yardımlarımızı, 14 Kasım 2019 Perşembe günü barınağa Anaokulu Müdürü Melda Evren ve anaokulu öğretmenlerimizle birlikte teslim ettik. Hayvan dostlarımızla tanıştık, hikâyelerini Dilek Hanım’dan dinledik. Topladığımız ilaçlar ve mamalar için tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.